Форма входу

Теги

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів

Міні-чат

П`ятниця, 03.05.2024, 05:55
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Технологія машинобудування

Технологія машинобудування


Кафедра технології машинобудування створена 27 червня 1993 році з метою підготовки спеціалістів в галузі машинобудування і в даний час є випускаючою кафедрою. Кафедра здійснює підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр, спеціаліст та магістр за напрямом „Інженерна механіка” 6.0900 та за спеціальностями 7.090202 та 8.090202 з технології машинобудування відповідно.

Кафедра ТМ є основним навчальним підрозділом, який забезпечує інженерами-механіками машинобудівну галузь Закарпатської області. Під час навчання студенти спеціальності ТМ виконують 9 курсових проектів та робіт, кваліфікаційну бакалаврську роботу, дипломний проект або магістерську роботу.

Викладачі кафедри мають значний педагогічний, науковий і виробничий досвід, продовжують активно працювати в науковій сфері. Саме це забезпечує високий рівень навчально-методичної роботи, який передбачає, зокрема, знання сучасних проблем і тенденцій у машинобудуванні і суміжних галузях народного господарства.

Дипломанти кафедри основні навички професійної підготовки одержують при вивченні курсів спеціальних дисциплін, виконанні відповідних практикумів, в період переддипломної практики, а також під час виконання та захисту дипломних проектів, магістерських робіт. Кафедра організовує захисти дипломних проектів та магістерських робіт безпосередньо на підприємствах, де і працевлаштовуються випускники. Всі дипломні проекти та магістерські роботи виконуються з використанням сучасних комп'ютерних засобів підготовки конструкторської та технологічної документації, оформлення креслень (AutoCAD, Компас та ін.), програми для розрахунку режимів різання, припусків на механічну обробку, розрахунку норм часу на операції та ін. Більшість дипломних проектів захищається дипломантами на відмінні і добрі оцінки.

Кафедра технології машинобудування виконує науково-дослідну роботу в рамках комплексних тем: „Нові технології синтезу та зміцнення матеріалів” і „Розробка конструкцій гнучких елементів для передачі руху”. Кафедра технології машинобудування є також співвиконавцем комплексної науково-дослідної теми „Розробка методів та режимів створення перспективних композиційних матеріалів та покриттів на їх основі” (держ. реєстр. №0102 U004205) з Київським Національним університетом ім. Т.Г.Шевченка.

На кафедрі технології машинобудування виконується змістовна науково-дослідна робота, яка висвітлена у понад 130 статтях, матеріалах конференцій та 20 патентах на винаходи. Наукові розробки можуть використовуватися при виготовленні заготовок деталей машин (у ливарному і штампувальному виробництвах), при впровадженні високоефективних технологій поверхневого і об’ємного зміцнення матеріалів та синтезі нових композитних матеріалів.

В даний час кафедра має запити на забезпечення спеціалістами з вищою освітою від багатьох підприємств і фірм Закарпатської області, а саме ВАТ „Ужгородський Турбогаз”, ВАТ „Машинобудівний завод „Тиса”, ВАТ „Ужгородський завод „Електродвигун”, „Ужгородприлад” (сьогодні ВАТ „Модуль”), ЗАТ „Ужгородський механічний завод”, ЗАТ „Єврокар”, ТОВ „Ядзакі-Україна”, ТОВ „Конвектор”, ТОВ „Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед” та ін. За оцінкою експертної комісії Міністерства освіти і науки України рівень підготовки на кафедрі за багатьма напрямами (матеріально-технічне забезпечення, методичне забезпечення, рівень наукової роботи) не гірші ніж у таких знаних в Україні вузів у галузі машинобудування як НУ „Львівська політехніка”, НТУУ „КПІ”, Тернопільський технічний університет ім. І. Пулюя та ін. Кількість співробітників: викладачі – 13; допоміжний персонал – 8. Перелік вчених звань: доцентів – 6; старших викладачів – 6; асистентів – 1. Перелік наукових ступенів: Кандидатів наук – 7. Перелік та кількість фундаментальних дисциплін та спецкурсів: Фізика. Вища математика. Загальна хімія. Теоретична механіка. Опір матеріалів. Обчислювальна техніка і програмування. Нарисна геометрія та інженерна графіка.

Історія інженерної діяльності і принципи інженерної творчості. Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання. Технологія конструкційних матеріалів. Електроніка, електротехніка і мікропроцесорна техніка. Комп'ютерна геометрія і графіка. Теорія механізмів і машин. Матеріалознавство. Теоретичні основи теплотехніки. Основи конструювання деталей і машин. Гідравліка, гідропневмопривід і гідроавтоматизація виробництва. Технологічні основи машинобудування. Теорія технічних систем. Економіка машинобудівного підприємства. Експлуатація та обслуговування машин. Теорія різання і теплові процеси. Різальний інструмент та інструментальне забезпечення. Верстатне обладнання машинобудівного виробництва. Технологія обробки типових деталей та складання машин. Технологічні методи виробництва заготовок деталей машин. Технологічне спорядження. Теоретичні основи технології машинобудування. Металорізальні верстати та промислові роботи. Теорія автоматичного керування. Фінанси і кредит у машинобудівному виробництві. Безпека життєдіяльності та інженерна екологія. Охорона праці. Машинна графіка. Механоскладальні дільниці і цехи в машинобудуванні. Основи менеджменту. Основи маркетингу. Основи САПР та САПР технологічних процесів. Основи математичного моделювання. Автоматизація виробничих процесів. Вибрані питання розмірних ланцюгів. Програмування верстатів з ЧПК. Контроль параметрів технологічних процесів. Наукові дослідження в технології машинобудування. Технологічне забезпечення надійності деталей машин. Метрологічне забезпечення технологічних процесів. Авторське право.

Наукові досягнення кафедри. 

Щорічно кафедра ТМ публікує 10-15 статей та отримує 3-5 патентів на винаходи. Викладачі кафедри задіяні у роботі з перекладу сучасної іноземної технічної літератури виданої у Німеччині, Австрії, Угорщині та ін. Кафедра регулярно отримує подяки і почесні грамоти за активну винахідницьку роботу. Зокрема, на Всеукраїнському конкурсі „Винахід-2008” співробітники кафедри стали переможцями цього конкурсу. Монографія „Сплави синтезовані металотермією і СВС-процесами” (автор доц. Жигуц Ю.Ю.) зайняла 3-е місце на університетському конкурсі монографій 2008 року. Перспективи розвитку кафедри. Основними перспективними напрямами розвитку кафедри ТМ є: Оновлення парку верстатного обладнання, покращення матеріально-технічної бази лабораторій. Створення електронної бібліотеки методичних вказівок і підручників з усіх дисциплін. Підвищення кваліфікації викладачів за рахунок курсів, що проходять у провідних вузах України: НТУУ „КПІ”, Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАНУ та ін. Створення робочих місць інженерів із використанням сучасних конструкторських і технологічних комп’ютерних програм та забезпечення цих робочих місць плоттерами, сканерами, принтерами та іншим периферійним обладнанням. Поглиблення науково-технічних зв’язків не лише з українськими, а й закордонними науково-дослідними центрами, зокрема: Московським інститутом сталі і сплавів „МИСИС”, Кошицьким технічним університетом ім. Шафарика, Угорською національною академією, Швейцарською технічною академією, Науково-дослідним інститутом при металургійному концерні „Metal DATA” (Індія).